Győzelem egy “új” Újpest ellen

A vendégek nem a megszokott csapattal jöttek el Gödöllőre.

Gödöllői SK  –  Újpest/B   87 : 62   (33:12, 23:10, 11:23, 20:17)

Pontszerzők:  Major Botond 26,  Pásztor György 23,  Plachy Máté 15/3,  Berezvai Márton 14,  Kéri Bálint 6,  Koczkás Péter 3,  Bakán Bertalan,  Dániel Márk,  Molnár Bálint,  Molnár Dávid,  Nagy Norbert.

A meglepő összetételben pályára lépő fővárosiak 8:8-ig tartották magukat, aztán nagyon elhúzott a hazai együttes. A második negyedben tovább nőtt a különbség a két csapat között. A félidei 56:22 után sajnos többen úgy gondolták, hogy véget ért a mérkőzés… A pontatlan támadásoknak és a nulla védekezésnek meg is lett az eredménye!  Szerencsére voltak néhányan, akik nem akarták, hogy szorosabb legyen a találkozó. Mindenkinek így kellett volna hozzá állni a második félidőhöz.

Ezen a mérkőzésen Gyuri nyújtotta a legjobb teljesítményt: 23 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz, 6 szerzett labda, 3 blokkolt dobás és 7-szer csak szabálytalanul tudták megállítani. Külön ki kell emelni a pontosságát: mezőnyből 8/10, büntetőből 7/10. Ez volt az eddigi a legjobb mérkőzése!

Boti 26 ponttal és 10 lepattanóval járult hozzá a győzelemhez. Meg kell dicsérni Máté jó játékát, valamint Marci 14 pontját és 5 szerzett labdáját. A többieknek volt már sokkal jobb mérkőzése is.

Posted under: Előzmények