Három győzelem a hétvégi meccseken

A juniorok nyertek az Albertirsa ellen, a serdülők legyőzték a Gyöngyöst és a Nagykőröst.

Gödöllői SK  –  Albertirsa   74 : 68   (25:11, 13:20, 15:14, 21:23)

Pontszerzők:  Major Botond 44/3,  Molnár Bálint 11/9,  Pásztor György 9,  Plachy Máté 5/3,  Kéri Bálint 3,  Bakán Bertalan 2,  Kosztolányi Imre,  Lukács Botond.

Nagyszerűen kezdte a csapat a mérkőzést. Pontosak voltak a dobások, jó volt a védekezés. A nyolcadik percben 17:4 után néhány figyelmetlenség és egy 7:0-ás futással felzárkóztak a vendégek. Szerencsére Bálint bevágott két triplát, Berci meg egy kosarat. A folytatásban eladott labdák, egyéni kosárlabda miatt 29:22-re módosult az eredmény. Ezután Boti kosaraival tartotta a csapat a hétpontos előnyét. A szünet után szintén sorozatban dobta a kosarakat, így maradt az előny, amihez Máté triplája is kellett. Az utolsó negyedben nem változott a játék képe, a csapat behúzta ezt a meccsét is.

A 44 pontot dobó és 15 pattanót szedő Boti kiválóan kosárlabdázott. Bálint 3 triplája és 5 gólpassza, valamint Gyuri teljesítménye (9 pont 5 lepattanó, 5 gólpassz, 4 lopott labdája) is kellett a győzelemhez.

*

Gödöllői SK  –  Gyöngyös   84 : 34   (30:2, 12:9, 21:14, 26:9)

Pontszerzők:  Béres Enikő 21,  Fellegi Luca 14,  Géczi Hanna 14,  Orosz Gréta 8,  Petrik Boglárka 7,  Kelemen Lara 4,  Som Renáta 4,  Szabó Emese 4,  Májer Emese 2,  Oláh Puskás Réka 2,  Óvári Kerti Zsófia 2,  Pesei Gréta 2,  B.Lattner Nona.

Az első negyedben nagyszerűen kosárlabdázott az Enikő – Nina – Hanna – Lara – Gréti ötös, Egyszerűen szólva mindent jól csináltak. Szép volt lányok! A folytatásban már akadtak problémák a dobásokkal, de legalább a védekezésre nem lehetett panasz. A második félidőben Nina begyújtotta a rakétákat és sorozatban dobta a ziccereket. A negyedik negyedben ismét működött a csapat védekezése, így alakult ki a nagy különbség a két együttes között.

A mérkőzésen Hanna (14 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 9 szerzett labda) és Enikő (21 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 7 szerzett labda, 4 blokkolt dobás) nyújtotta a legjobb teljesítményt. A többiek közül Nina, Gréti, Gréta, Lara és Réka is nagyon jól kosárlabdázott.

.

Gödöllői SK  –  Nagykőrös   61 : 52   (18:13, 14:7, 17:18, 12:14)

Pontszerzők:  Géczi Hanna 17/3,  Som Renáta 14,  Petrik Boglárka 12,  Fellegi Luca 8/3,  Orosz Gréta 6,  Kelemen Lara 2,  Oláh Puskás Réka 2,  Molnár Eszter,  Béres Enikő,  Pesei Gréta,  Szabó Emese.

Az elején Reni vezérletével szép kosarakat dobtak a lányok, de a védekezésük nem volt az igazi. A következő negyedben a nagyszerűen játszó Bogi – Gréti páros dobta az összes pontot. A második félidő Hanna triplájával indult. Már 41:26-ra vezettek a lányok, amikor Enikőt úgy dobták fejbe a labdával, hogy összeesett. Agyrázkódás miatt két hétig nem kosárlabdázhat. A negyedik negyedben négy percig nagy volt a fejetlenség a pályán, eladott labdák, kihagyott büntetők, rossz megoldások követték egymást  Aztán Nina bevágott egy triplát és megnyugodtak a kedélyek. A vártnál kicsit nehezebben, de a lányok ismét megnyertek egy szoros meccset.

Ezen a mérkőzésen Hanna és Bogi nyújtotta a legjobb teljesítményt: Hanna 17 pont, 6 gólpassz, 6 szerzett labda, Bogi 12 pont, 6 szerzett labda. Reni tízből hetet bedobott, fontos kosarakat szerzett. Réka szintén hasznosan játszott (6 lepattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda, 2 blokk), Nina nagyszerűen védekezett éa bedobta idei első tripláját. A 38 szerzett labdáért külön meg kell dicsérni a lányokat.

Posted under: Előzmények