Papírforma eredmények a junior meccseken

A Bikák ellen nem volt esély, a Battát fél csapattal sikerült legyőzni.

A betegségek – sérülések miatt sokan hiányoztak a két mérkőzésről.

Gödöllői SK  –  Bikák   66 : 126   (13:33, 12:33, 19:32, 22:28)

Pontszerzők:  Major Botond 27/6,  Pásztor György 21,  Plachy Máté 11/3,  Molnár Bálint 7/6,  Kéri Bálint 2,  Lukács Botond,  Molnár Dávid,  Nagy Norbert.

A bajnokság legerősebb csapata ellen teljes létszámban sem tudtak volna szoros meccset játszani a juniorok. Az első félidőben alaposan megszórta magát a hazai együttes. A kedvetlenül kosárlabdázó Gödöllőnek csak felvillanásai voltak. A szünet után sokat cseréltek a Bikák, így sikerült kicsit szorosabbá tenni a második félidőt (41:60). Ezen a mérkőzésen sajnos nem volt csapatjáték. Egyénileg pedig nem lehet eredményesen kosárlabdázni, főleg egy ilyen erős csapat ellen.

.

Gödöllői SK  –  Százhalombatta   85 : 62   (23:16, 20:10, 19:17, 23:19)

Pontszerzők:  Pásztor György 35/3,  Molnár Bálint 18/9,  Plachy Máté 15/6,  Nagy Norbert 13,  Bakán Bertalan 2,  Dániel Márk.

Másnap még kevesebben tudtak pályára lépni. A regionális bajnokságban szinte végig öten játszottak. Ennek ellenére sikerült megnyugtató előnyt szerezni az első félidő végére. A csapat 43:26-tal zárta ezt a húsz percet. A fordulás után egyre jobban érezni lehetett a fiúkon a fáradtság jeleit. Pontatlanabb lett a védekezés, megint sok volt az egyéni játék. Ezért nem csoda, hogy csak hat pont volt a két csapat között. Szerencsére az elején megszerzett előny kitartott a meccs végéig.

A négy pontszerzőn kívül ki kell emelni a 40 lepattanó megszerzését! Norbi 20, Gyuri 11, Berci 8 labdát szedett össze, ami nagyon sokat segített a győzelem megszerzésében.

Posted under: Előzmények